• DOD: Deň otvorených dverí na našom gympli

• 20.12.2023 22:29
      • Spolu s obdobím Vianoc je tu aj obdobie, kedy si deviataci definitívne tvoria svoju budúcnosť výberom strednej školy. Už druhý rok po pandémii sa deň otvorených dverí uskutočnil prezenčne, a to v utorok 5. decembra. Na Gymnázium Ivana Kraska zavítalo množstvo žiakov, ktorí uvažujú, že ich ďalšie kroky povedú priamo k nám.
      • Vyše 60 zúčastnených detí si vďaka tomuto dňu ozrejmilo, ako to na gymnáziu funguje, ako vyzerajú také bežné vyučovacie hodiny, do akých krúžkov a aktivít sa môžu ako naši študenti zapojiť, alebo aj čo približne môžu očakávať na prijímačkách, ktoré sa blížia neúnosnou rýchlosťou.

V chemickom i fyzikálnom labáku si vyskúšali všelijaké pokusy. V priestoroch chodieb prízemia si overili svoje vedomosti o environmentalistike, zoznámili sa s programovaním, robotikou, programom DOFE a v neposlednom rade aj s Gymkovinami. Ja a Terezka sme si v spolupráci s pani učiteľkou Kováčovou preverili ich verbálne schopnosti. Za úlohu mali v malých skupinkách vytvoriť krátky oznam alebo správu na vyžrebovanú tému. Niektorým sa darilo lepšie, iným zas určite išlo niečo iné, čo mali možnosť si v utorok vyskúšať. My však pevne veríme, že ďalší rok so sebou neprinesie len nových študentov, ale aj nových nadaných členov Gymkovín. Veríme, že si deň u nás naplno užili tak ako my a dúfame, že v septembri sa tieto doteraz cudzie tváre stanú aj pre nás známymi. Prajeme im teda veľa nervov pri učení, rozvážnosti pri rozhodovaní, ale aj šťastia, aby sa dostali na čo najlepšiu školu, na ktorej strávia ďalšie štyri roky.

Nina Bíliková